تبلیغات
دغدغه های رهبری

دغدغه های رهبری
مقاومت
قالب وبلاگ

در حالی كه شیخ الازهر به نوعی عالی ترین مرجع دینی اهل سنت به شمار می رود، چنین تقدیری از یك مرجع تقلید شیعه كم سابقه و بسیار مهم است.

 
 

در رویدادی كم نظیر شیخ الازهر از آیت الله خامنه ای به دلیل صدور فتوایی در حرام دانستن اسائه ادب به شخصیت های مورد احترام اهل سنت تقدیر كرد.

در حالی كه شیخ الازهر به نوعی عالی ترین مرجع دینی اهل سنت به شمار می رود، چنین تقدیری از یك مرجع تقلید شیعه كم سابقه و بسیار مهم است.

 دكتر احمد الطیب شیخ دانشگاه الازهر  مصر از صدور فتوای آیت الله خامنه ای در حرام دانستن توهین و اسائه ادب به همسر پیامبر (عایشه) و دیگر شخصیت های اسلامی مورد احترام اهل تسنن ، تقدیر و استقبال كرد.

شیخ الازهر در بیانیه ای درباره این فتوا گفت: این فتوا برگرفته از آگاهی صحیح و درك عمیق از میزان خطرات فعالیت اهل فتنه است. این فتوا همچنین نشان دهنده پافشاری بر وحدت میان مسلمانان است.

این بیانیه اضافه می كند: آنچه بر اهمیت این فتوا اضافه می كند این است كه از سوی یكی از بزرگترین علمای مسلمانان و از برجسته ترین مراجع شیعه و به عنوان رهبر عالی جمهوری اسلامی ایران  صادر شده است.

شیخ الازهر همچنین این فتوای آیت الله خامنه ای را فتوایی كریمانه توصیف كرد كه در مناسب ترین زمان ممكن صادر شد تا باب فتنه را ببندد.

وی همچنین از خدواند خواست تا این فتوا باب خیر و آغازی برای فعالیت جدی برای وحدت مسلمانان به دور از فراخوانان های افراطی و تفرفه و اختلاف باشد.

آیت الله خامنه ای با صدور فتوایی اسائه ادب و توهین به همسران پیامبر و شخصیت های مورد احترام اهل تسنن را حرام اعلام كرده بود.


[ سه شنبه 13 مهر 1389 ] [ 07:39 ق.ظ ] [ حمید مظاهری راد ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

حمیدمظاهری راد فعالترین وبلاگ نویس تبریزی با یکصد وب سایت در زمینه های مدیریتی سیاسی ادبی فرهنگی هنری ورزشی علمی اجتماعی تاریخی عرفانی گردشگری و...
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
ایران رمان